srovnání 8 000 neočkovaných dětí s ostatními     Z diskusí: "Existuje vážné podezření, že při rozhodování farmaceutických firem hraje byznys větší roli než pacientova potřeba být vyléčen. Tzn. že lék, který léčí příznaky a vyvolává vedlejší účinky spojené s potřebou jiných léků je pro farmacii cennější, než lék léčící příčinu."
    Vědecký popis léku nadchne (např. "biologická léčba rakoviny") až se pýříte nad zázrakem lidstva. V příbalovém letáku se ale píše o bolestech a zrychleném stárnutí..!? Ale aspoň to člověka zachrání. Že je účinnost léčby sporná? "Biologická léčba zvýší účinnost chemoterapie až o 30%". (Zabírá tedy na 7% typů rakoviny místo obvyklých 5%, nebo zvýší počet uzdravených ze 2% na 2,7%?) Dokonce "může nemoc na určitou dobu zcela zastavit" - jen za 40 až 80 tisíc Kč na jednu dávku. Přitom desítky různých postupů uzdravují téměř bez následků - jenže zdarma (tvrdí kniha "Jak se uzdravit z rakoviny").

    Myslím, že ani u očkování nejde jen o peníze za vakcíny, ale o "výrobu zákazníků", viz graf vpravo. (Srovnává nemocnost 8000 neočkovaných dětí - vyznačeny červeně, a "běžně očkované populace" odlišené modře. Podrobnosti na rodina-deti.doktorka.cz.) Smutných příběhů po očkování je plný internet. Co mají společné? Zatajování rizik a ignorace následků očkování lékaři i ÚŘADY. Evidují se velmi neochotně, i při poškozeních a úmrtích dětí po očkování! Narušení vývoje dětí (často kolem 4. měsíce), se považuje za běžné, nebo vinou rodičů. Že mu vždy předchází očkování, je jen spekulace! Rodiče dali "informovaný souhlas" a není co svádět na lékaře! (Rodičům v očekávání doporučuji včas prolistovat knihu "Očkování - obchod se strachem". Dítě s hendikepem vám může přinášet radost, ale také otázku, zda jste udělali dost pro jeho zdraví.)
    Zajímavost: Proti prasečí chřipce měli být nejprve chráněni všichni zdravotníci, ti však očkování hromadně odmítli! (Vakcína byla patentována půl roku před vypuknutím nemoci.)
    ZÁVĚR: Rizika očkování vám lékaři neprozradí, hledejte jen v živých zkušenostech. Zastánci vakcinace se nikdy nepochlubí důvěryhodnou ani novější statistikou.

Několik postřehů z knih o medicíně

"Nežádoucí účinek: smrt" napsal bývalý farmaceutický manažer John Virapen (motivací mu byla budoucnost jeho syna).

-Náklady na vývoj a testování léků nejsou malé, ještě více ale stojí marketing a "prezentace". Sofistikovaným způsobem jsou upláceni vědci, lékaři, úředníci, politici i pozůstalí po obětech. Všichni jsme úplatní, liší se jen práh a styl úplatků!
    Farmacie vynakládá 35tisíc dolarů ročně na každého lékaře s vlastní praxí, platí tři čtvrtiny medicínských vědců, nejvíce investuje do osob s významným vlivem na veřejné mínění. Jediný kdo prodělává je pacient a daňový poplatník (lékař předepíše nové úžasné léky se shovívavostí k účinkům, jsou ale vždy dražší než dřívější, jimž vypršel patent).

-str.81 dole: "Nikdy není v popředí zdraví pacienta. Vždy jen zisk, který se po několika tuctech mrtvých a po případných žalobách zmenší jen minimálně."

-str.86 dole: "Chronicky nemocní pacienti zaručují celoživotní obrat. Kdyby lék léčil, trh by se zhroutil."

-str. 144 uprostřed: "Ze všech podkladů pro klinické zkoušky které farmaceutický průmysl předložil FDA, a ze zveřejněných i nezveřejněných studií vyplynulo, že SSRI nejsou účinnější než placebo. Nejnovější pokusy dokázaly, že účinnější než léky na bázi SSRI je třezalka. A ještě sport. Do skupiny účinných látek SSRI (inhibitory serotoninu) patří: citalopram, escitalopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin."
(U nemocných depresí je 0,25% sebevražd, uživatelé SSRI mají průměr 1,25%).

-str. 144 dole: "Serotoninové inhibitory jsou zbytečné, drahé a navíc i nebezpečné. Berou lidem život. Pacienti hrají ruskou ruletu, zdravotnictví zbytečně vynakládá prostředky které by se daly využít jinde."

-str. 211 dole: "V případě léku Zyprexa jde o 26500 soudních sporů s celkovou částkou 1,2 miliardy dolarů na umlčení obětí."(Lék se stále prodává.)

-str. 234 uprostřed (zkráceno): Proces schvalování: každý lék musí projít několika stádii schvalování. Na každém z těchto míst dochází k velkým podvodům, jinak by mnohé z nejznámějších léků posledních 30 let nikdy nenašly cestu do lékáren.

-Hlavní trhliny systému:
    Není povinnost zveřejnit závažné účinky léků, proto se tají do poslední chvíle! Změnu v zákonech farmacie nedopustí (vlivní lidé i skupiny mají ve farmacii podíly nebo jsou jí sponzorovány). Vážné nežádoucí účinky se na příbalový leták dostávají až na nátlak soudů.
Standardním a legálním postupem k zahlazení stop je mimosoudní vyrovnání! Seznamy mrtvých jsou soudně uznávaným firemním tajemstvím.

-Farmaceutický průmysl se čím dál víc zaměřuje na děti a usilovně pracuje na účinném marketingu - s využitím úřadů má velké zkušenosti. Reklama na nové choroby (ADHD a jiné) a všestranně výhodná spolupráce se školskými úřady nese úspěch. K dispozici jsou "prověřené léky" (nové už se objevují jen vzácně) s mnoha aspekty na psychiku.

Srovnejte výroky marketingu (! a lékařů !) s příbalovým letákem (podobných paradoxů by se našlo na knihu):
JAK VIDÍ OBCHODNÍCI A VĚDCI, LÉKY NA DEPRESE skupiny SSRI (na www.deprese.com):
    "Tato skupina látek znamenala v posledních 20 letech revoluci v léčbě jak deprese, tak úzkostných stavů. Jejich snášenlivost je daleko vyšší, než tomu bylo u předešlých skupin. Jsou velmi účinné, ale i bezpečné, ..."
Z PŘÍBALOVÝCH LETÁKŮ LÉKŮ :
    U většiny pacientů se objevují
nespavost, závrať, ospalost, bolest hlavy, průjem, nucení na zvracení, sucho v ústech, porucha ejakulace, únava.
    U méně než 10% pacientů se objevují
bolest v krku, nechutenství, zvýšená chuť k jídlu, deprese, zvláštní pocity, noční můry, úzkost, vzrušenost, nervozita, pokles sexuální touhy, sexuální disfunkce, skřípání zubů, otupělost a brnění, třes, svalové napětí, neobvyklé chutě, nedostatek pozornosti, poruchy zraku, zvonění v uších, bušení srdce, návaly horka, zívání, bolest břicha, zvracení, zácpa, pocity zkaženého žaludku, plynatost, vyrážka, zvýšené pocení, bolest svalů či kloubů, bolest na hrudi, únava, horečka...
    Dále se mohou objevit
nejrůznější potíže, např. místní krvácení, selhání orgánů, neobvyklé myšlenky, děsivé sny, křeče, neovladatelné stahy svalů, zlomeniny kostí,
rakovina, cukrovka, sebevražedné chování ...
(Účinnost SSRI je prý rovna placebu. Kdo ale přežije 6 měsíční očistec, musí pak, po vysazení léku, cítit obrovskou úlevu a radost ze života!)


"Mým marodům" napsal český lékař Jan Hnízdil
str.7 ...Začal jsem se o pacienty zajímat, ptát se na jejich způsob života, radosti a starosti... Stonání pacientů už bylo srozumitelné, dokázal jsem jim poradit. Ti kteří pochopili, se začali uzdravovat. To byl můj konec. Současné zdravotnictví je především obchod. Čím víc lidí stůně, tím lépe...

str.56 dole: Přemýšlení bolí, a tak raději jdeme s davem. Automaticky předpokládáme, že tolik lidí najednou se nemůže mýlit.

str.63 ... Dnes jsou zdraví i nemoc komodity... Největší farmaceutické koncerny se stávají silnější než řada států.

str.92 ... Přibývá naprosto zbytečných úmrtí pacientů... Viníkem je systém medicíny, obrovské soustředění moci... které vychovává jednotlivce, neschopné odpovídat za svoje zdraví. Medicína ... se stala průmyslově - obchodním odvětvím. Cílem není péče ale upevnění moci a maximalizace zisku.

str.93 .. Nástrojem marketingu je strach.


"Očkování - obchod se strachem" napsal německý lékař G. Buchwald
Kniha popisuje a dokládá oficiálními statistikami a grafy k jednotlivým infekčním nemocem v NSR, nejednoznačnou účinnost vakcinace (výskyt většiny nemocí je podobný grafu vpravo - počet úmrtí klesá stálým tempem, bez ohledu na očkování). V některých případech očkování jen rozšířilo epidemie, nebo přispělo vzniku nových virů (např. AIDS). Celoživotní ochranu u některých chorob zajistí jen její prodělání (jako např., s běžně lehkým průběhem, příušnice, z části zarděnky, nebo spalničky v předškolním věku). Kniha popisuje poškození, která jednotlivé vakcíny způsobují, i mnoho souvislostí a příkladů vítězství byznysu nad rozumem.

str.38, 2.odstavec: "Od 1970 už se kojenci proti neštovicím v NSR neočkují. Přibližně r. 1975 zaregistrovali v zařízeních pro časnou péči ... pokles počtu nově přijatých duševně postižených dětí. (Dříve byl počet dlouhodobě stabilní a byla mu přizpůsobena i kapacita ústavu.)
    S ukončením očkování kojenců 1970 odpadly poškození mozku, jako těžko rozpoznatelné následky očkování. Projeví se od 3.nebo 4.roku života. Tělesný vývoj ... pokračuje nerušeně dále... poškození vyjde najevo ve vývoji řeči, opožděním až úplnou absencí."

str.39 uprostřed: "Preventivní prohlídky jsou pouze záminkou aby děti přišly k lékaři ("veřejné doporučení" se chápe jako nutnost očkovat). Je to trapné, když někde vypukne nemoc a opakovaně dochází k tomu, že neočkované děti zůstanou pravděpodobně zdravé a očkované onemocní."

str.68 uprostřed: "Černý kašel je dnes u nás vzácný a jeho průběh tak mírný, že v roce 1961 byla zrušena povinnost tyto případy hlásit. Všechny údaje o počtu případů jsou výplody fantazie. V NSR platí jen povinnost hlášení úmrtí na tuto nemoc." (od 1972 kolísá okolo 10, od 1985 klesá pod 7 za rok).
    Očkováním v průběhu inkubační doby jiné nemoci, velmi stoupá riziko komplikací, protože se tělo musí bránit dvěma infekcím najednou. V grafech se to projevuje nárůstem nemoci při zavedení očkování. Nápadné je to hlavně u očkování proti chřipce, kde asi 50% očkovaných prodělá během následujících dnů až týdnů nemoc, většinou s vážnými chřipkovými projevy (ty mají asi 300 různých příčin, očkování, může-li, omezí jen jedinou).
    Seznam nežádoucích následků po očkování je velmi rozsáhlý, týká se rozmanitých psychických i fyzických poruch, od častých potíží (viz tabulka nahoře) až po malé množství těžkých následků, jako ochrnutí, demence a úmrtí (počet naznačují žádosti o odškodnění ke str.228).


str.159 "Existují středně závažné formy poškození ... o kterých se nepředpokládala souvislost s očkováním ... 5% dětí šilhá, podobný počet trpí poruchou pozornosti, řada dětí začíná mluvit pozdě a k tomu špatně, ... stoupl počet analfabetů v NSR na 3 miliony.

str.185 uprostřed: "Čísla z univerzitní kliniky ve Vídni ukazují, že ze 142 dětí (věk 1 až 15 let), které 1965 onemocněli na černý kašel, jich 86 bylo očkováno (tedy 60,6%)."

str.223 Od počátku se snažil "Svaz na ochranu postižených následkem očkování" o získání číselných údajů o poškozených ... - marně.

str.228 Ze statistické tabulky Německo - rok 1985 až 1995:
Počet žádostí o odškodnění po očkování, zvolna stoupal z 0 na 2473 (podány jen za přímých důkazů + odhodlání rodičů, 3 miliony analfabetů z 80 milionů obyvatel, nebo "příběhy očkování" zadané do vyhledávače, naznačují více)
Celková úmrtnost na záškrt, dětskou obrnu, tetanus, spalničky a černý kašel, kolísá mezi 24 a 13 lidmi. (Často souvisí i s jinými chorobami. Dle článků k jednotlivým nemocem, bývá 1/3 až 2/3 nakažených očkována!)

str.233 "Poškození následkem očkování neznamená pouze poškození jednotlivce, ... ale zátěž pro celou rodinu. ... Po smrti rodičů přechází péče na sourozence, někdy i na jejich děti. Je nepochopitelné, že lékaři brání metodu, která může mít tak strašné následky".

str.245 uprostřed: "Co se týče veterinářů, jejich pozice je jasná: Očkování proti určité infekci brání její definitivní likvidaci! Proto bylo 1991 zakázáno očkování proti slintavce a kulhavce. Od té doby se nevyskytla. ...v Omanu 80% dětí, které onemocněly dětskou obrnou, bylo 3x očkováno!"

str.246 "Smyslem této knihy není zpochybňování infekčních chorob. Jedná se o strašné choroby, které mohou mít hrozné následky. Jejím smyslem je ukázat, že očkování nemohlo být důvodem pro jejich snížený výskyt. ... Zavádí se převážně proto, že je zdrojem velkých zisků... Očkování je však příčinou strašných poškození ... která se tají, ... zlehčují nebo dokonce popírají.
Očkování nechrání!
Očkování nepomáhá!
Očkování škodí!

str. 248 "Namibie - Křováci se budou očkovat proti neštovicím ... zařídil namibijský ministr zdravotnictví ... Namibijští lékaři se zdáli být překvapeni ... nebylo jim známo, že by se zde neštovice vyskytovaly.
... Dr. Emil Weiss"


"Problémy s očkováním" od Dr.R.Neustaedter (týká se USA)
Dětskou obrnu (poliomyelitidu) lze léčit, ale jen homeopaticky. Očkovací kampaně v rozvojových zemích souvisí s dramatickým nárůstem dětské obrny.
str.41 "V letech 1980 až 85 bylo v USA 55 případů, z toho 51 způsobeno vakcínou a 4 po návratu z rozvojových zemí."
str.45 "Jediná možnost setkání s virem ... je při cestách do zahraničí, nebo během 6 až 8 týdnů po očkování, ve stolici dítěte."

str.48 dole: "Černý kašel (pertusse) se v letech 1976 až 1985 vyskytl u 0,0001% obyvatel, se 4 až 11 úmrtími ročně. Lze ho léčit antibiotiky i homeopaticky, většinou se však ani neprojeví. Účinnsot je do 3 let u 80% očkovaných, a 12 let po očkování je nulová."
str.50 "Závažné neurologické následky očkování se mohou objevit, aniž by byla zaznamenána akutní reakce. Když dítě reaguje na DTP vakcínu (difterie+tetanus+pertusse) lehkým zvýšením teploty a několikadenní podrážděností, velmi často se jedná o dlouhodobé neurologické následky... Podle studie kalifornské university očkování vyvolává v 50% teplotu, v 40% zánětlivé reakce, v 35% plačtivé období, v 34% neklid a podrážděnost, v dlouhodobých následcích panují rozpory."

str.76 "Vedlejší účinky vakcín začínají být zřejmé teprve po určité době, kdy je již naočkováno velké množství dětí... Používání nových očkovacích látek je experimentem na zdravých dětech.
    Studie dlouhodobých účinků vakcín se před licenčním řízením neprovádějí."

str.93
"1. Vakcíny mají okamžité a někdy velmi drastické vedlejší účinky.
2. Vakcíny mají neznámé dlouhodobé účinky, k nimž patří postencefalitické poškození mozku.
3. Účinek očkování se postupem času snižuje, takže děti se opět stávají náchylné k virovým onemocněním v dospělém věku, kdy nemoci mají závažnější průběh."


Návrat na předchozí stranu